آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / گزارش خطبه‌های نماز جمعه ۸ شهریور ماه ۹۸ پاوه

گزارش خطبه‌های نماز جمعه ۸ شهریور ماه ۹۸ پاوه

ارسال شده توسط جلال از پاوه

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ خطبه‌های مورخه ۹۸/۰۶/۰۸ پاوه به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات«۱-دشمنی صلیبیون با مسلمانان ۲-هفتۀ دولت» اختصاص دادند.

حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۸ شهریور ۹۸) که در مسجد جامع پاوه برگزار شد، در مقدمۀ سخنان به بحث هفتۀ گذشته اشاره نمودند و گفتند: در جمعۀ گذشته به ۴ جبهه دشمنان که شبانه‌روز علیه مسلمانان دارند کار می‌کنند اشاره نموده و جبهۀ یهود (صهیونیست) را توضیح دادم؛ امروز بنا دارم در خصوص جبهۀ دوم یعنی مسیحیان و صلیبی‌های عصر حاضر صحبت کنم.

خطیب جمعه پاوه سپس به دیدگاه چند نفر مسیحی که بدون واهمه نظر خود را در خصوص اسلام بیان داشته‌اند اشاره نمودند و گفتند:گلاستون نخست‌وزیر وقت بریتانیا در مجلس انگلیس می‌گوید: مادامی‌که قرآن بر دل‌های مسلمانان حکومت کند اروپا نمی‌تواند بر آن‌ها سیطره پیدا کند و یک کارشناس فرانسوی هم در یک سخنرانی خود می‌گوید: ما واهمه‌ای از کمونیست و فکر مارکس و لنین و استالین نداریم تنها چیزی که از آن می‌ترسیم اسلام است.

ماموستا قادری ادامه دادند: یکی از فرماندهان جنگ صلیبی‌ها می‌گوید: اگرچه در ظاهر ما برای فتح قدس آمده‌ایم اما درواقع هجوم ما برای تدمیر و از بین بردن اسلام است. یکی دیگر از آنان هم می‌گوید: جنگ مابین ما و مسلمانان جنگ بین صلیب مسیحیت و هلال مسلمانان و این جنگ همیشگی و دائمی خواهد بود.

امام‌جمعۀ پاوه در خصوص صلیب مسیحیت گفتند: یهودیان و مسیحیان معتقدند که حضرت عیسی کشته شده و او را به صلیب کشیده‌اند و صلیب را نشانه محبت عیسی و نماد و پرچم پیشرفت خود می‌دانند؛ اما ما مسلمانان هیچ‌گاه همچنین عقیده‌ای نداریم؛ نه معتقد به قتل حضرت عیسی (ع) هستیم و نه صلیب را مبارک می‌دانیم. خروجی سران صلیبی و فرماندهان آن‌ها خون مسلمانان را به جوش آورد و خفتگان مسلمان را بیدار کرد و دشمنان به نتیجه رسیدند که تحقیر و تهدید و توهین جواب نمی‌دهد و این بار از در دیگری وارد شدند.

وی به هجوم همه‌جانبه دشمنان و پیاده کردن ۵ اصل به جهت منحرف کردن جامعه اسلامی اشاره نمودند و گفتند: در پروتکل آن‌ها آمده است باید به هر طریقی بوده با این ۵ اصل مبارزه جدی کرد که عبارت‌اند از: ۱- جلوگیری از تشکیل حکومتی به نام اسلام و اعلام کردند نباید بعد از سلاطین عثمانی در خاورمیانه دولت دیگری تشکیل گردد. ۲-برخورد با قرآن و محو آن در فکرها و دل‌ها ۳-تخریب اخلاق مسلمانان ۴- ایجاد اختلاف در بین مسلمانان ۵-به فساد کشیدن زنان مسلمان

امام‌جمعه پاوه در خصوص سلطۀ دول غربی بر مسلمانان گفتند: در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی در افغانستان و ایران و عراق و سوریه جنگ‌هایی به راه انداختند؛ برای نمونه جنگی ۸ ساله را علیه ملت ما به راه انداخته و هر چه توانستند به صدام کمک کردند تا بر ایران غالب و چیزی به نام اسلام صدایش بلند نشود.

ایشان افزودند: مسلمانان امروز نیاز به مسیحی و یهودی ندارد که بیایند و برای ما خطبه بخوانند؛ بلکه این خود ما مسلمانان هستیم که همدیگر را تکفیر می‌کنیم؛ امروز ما مسلمانان مأموریت‌هایی انجام می‌دهیم که مسیحیان و صلیبی‌ها به آن خوشحال هستند؛ و به حدی در بین خود اختلاف داریم که برای آن‌ها غیرمنتظره است.

ماموستا قادری در خصوص زنان جامعه اسلامی گفتند: همه در بازار به وضعیت حجاب بانوان و یا در جشن‌ها به وضعیت پوشششان نگاهی داشته باشید و خودتان قضاوت کنید و دیگر لازم به بیان نیست.

وی با اشاره به تعدّد شبکه‌های ماهواره‌ای گفتند: در شهری کوچکی مثل پاوه، بیش از ۳ هزار شبکۀ ماهواره‌ای قابل دریافت است، تصور کنید اگر نظارتی بر نحوه استفاده از این ۳ هزار شبکه نباشد و دختران و پسران جوان ما نیز درست تربیت نشده باشند، آنوقت خواهیم دید چه بلایی بر سر آن‌ها خواهد آمد.

ایشان سپس به تاریخچۀ پیدایش و اختراع ماهواره اشاره کردند و گفتند: وقتی ماهواره اختراع شد مخترعین آن تا ۳ دهه نگذاشتند کسی از آن‌ها به‌صورت آزاد استفاده کند و افراد به طریق اشتراک شبکه کابلی از آن استفاده می‌کردند؛ و بعد از ۳۰ سال آزمایش، به مردم گفتند: به‌شرط استفاده درست و بهینه از ماهواره می‌توانند از آن استفاده کنند. ولی ما بدون هیچ برنامه‌ای به‌صورت آزاد و بدون هیچ ملاحظه‌ای از آن استفاده می‌کنیم و نتیجۀ مخرب آن را در جامعه می‌بینیم.

امام‌جمعه پاوه افزودند: شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی در جهت تدمیر پیامبر اسلام و بدنام کردن مسلمانان تا حدی نتیجه گرفته‌اند و باز دارند کار می‌کنند.

ایشان آثار مخرب این رسانه ها را مجدداً یادآور شدند و افزودند: شما اگر نگاهی بیندازید می بینید در شهر پاوه مراکز تعلیم موسیقی بیش از مراکز تعلیم قرآن است و در باب پوشش نیز شاهدیم که غرب در نوع پوشش زنان ما موثر بوده است.

ایشان گفتند: ۱۴۴۰ سال پیش خداوند در قرآن کریم فرموده: «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» کافران می‌خواهند نور اسلام را محو و نابود کنند شما هم مردانه بأیستید، بدون تردید خدای بزرگ نخواهد گذاشت نور اسلام و قرآن و رسالت رسول‌الله (ص) محو و نابود شود

ماموستا قادری با اشاره به اینکه باوجوداین همه مشکلات نباید به خود یاس راه دهیم خاطرنشان کردند: ما جنگ‌های بسیاری چون جنگ بدر و احد و احزاب و جنگ قادسیه و قرامطه و جنگ جمل و خوارج و صفین و جنگ تتار و ۱۱ جنگ صلیبی را در تاریخ خوانده‌ایم؛ هدف همۀ این جنگ‌ها آن بوده که نور خدا را خاموش کنند، اما نور خدا خاموش شدنی نیست. اگرچه در بعضی جنگ‌ها مسلمان علیه مسلمان جنگیده است اما در پشت پرده می‌بینیم که بعضاً غیرمسلمان برای چنین جنگ‌هایی نقشه کشیده است.

خطیب جمعۀ پاوه با اشاره به جنگ‌های خاورمیانه و سکوت قدرت‌های جهانی که داعیه همراهی دارند، گفتند: ما جنگ ۴ سالۀ داعش را شاهد بودیم والان هم جنگ شیعه‌های زیدی و اهل سنت یمنی را شاهد هستیم هرروز می‌بینیم که روسیه در سوریه توطئه می‌کند و از موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیل کاملاً خبر دارد اما چون گاو خفته کاری ندارد و اصلاً برایش مهم نیست که نیروی سوری و حزب‌الله و یا ایرانی مورد هدف قرار گیرد.

ماموستا قادری افزودند: روسیه در سوریه و آمریکای جنایتکار در مرز ترکیه نشسته‌اند و دارند فقط تماشا می‌کنند و این‌ها جای غصه است؛در یک جمله دنیای اسلام در جنگ نظامی و فرهنگی و سیاسی دارد می‌سوزد؛ و ما به همۀ دشمنان اسلام می‌گوییم: «الأسلام یَعْلو و لا یُعلی علیه». ما مأیوس نیستیم مطمئنیم پرچم اسلام بر همۀ این جبهه‌ها فائق خواهد شد

ایشان در آخرین بخش خطبه‌های خود ضمن گرامیداشت یاد شهیدان دولت، رجایی و باهنر به هفتۀ دولت اشاره و ضمن خیر مقدم به مسئولین حاضر گفتند: از خداوند تبارک‌وتعالی برای همه مسئولانی که صادق و درستکار هستند درخواست عزت و سربلندی دارم.

ماموستا قادری گفتند: روسای جمهور، قوه قضائیه و قوه مقننه در پاوه نیستند؛ بلکه این مجموعه ای که امروز در پاوه مسئولیت داریم، نمایندگان این قوا در شهرستان هستیم؛ پس این جمع در اینجا دولت جمهوری اسلامی هستند و باید در حد توان و بخاطر رضای خدا و خون شهدا تا می‌توانید به این مردم خدمت کنید، چرا که این مسئولیتها روزی تمام خواهند شد

خطیب جمعۀ پاوه افزودند: به‌جای جبهه‌گیری و اتهام زدن به همدیگر در حد امکان به مردم کمک کنید و به میان مردم بروید و بدانید که این مردم نوکر ما نیستند بلکه ما خدمتگزار آن‌ها هستیم.

ایشان در پایان گفتند: مردم ما گرفتار هستند و ما هم به‌عنوان مسئول در جمهوری اسلامی اگر ندانیم چگونه با مردم خود برخورد کنیم مشکلاتشان بیشتر خواهد شد. لذا از همه مسئولان محترم بویژه شورای محترم تأمین، برادران نظامی و انتظامی و مرزبانی و امنیتی انتظار دارم همه و همه برای رفع مشکلات مردم قدم برداریم و به این مردم خدمت کنیم تا آن‌ها هم بتوانند از این نظام پشتیبانی کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.