آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / گزارش خطبه‌های نماز جمعه ۱ شهریور ماه ۹۸ پاوه

گزارش خطبه‌های نماز جمعه ۱ شهریور ماه ۹۸ پاوه

ارسال شده توسط جلال از پاوه

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ خطبه‌های مورخه ۱ شهریور ۹۸ پاوه به امامت حاج ماموستا ملاقادر قادری و حضور باشکوه مسلمانان در مسجد جامع شهر پاوه، برگزار شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-آیۀ ۸۲ مائده در خصوص دشمنی یهود با مسلمانان ۲- حدیثی از رسول‌الله (ص) ۳-هفتۀ دولت»اختصاص دادند.

حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۱ شهریور ۹۸) که در مسجد جامع پاوه برگزار شد، در مقدمۀ سخنان خود گفتند: خداوند بزرگ و علیم و حکیم در قرآن کریم و رسول گرامی اسلام (ص) در فرمایشات خود آنچه مصلحت بشر و صلاح دین و دنیای مسلمانان است را برای ما بیان و هم دشمنان را به ما معرفی کرده و هم دوستان را. در هرکدام از این قصه‌ها هم درس و عبرت و هم راهنمایی و بیدارباش است.

خطیب جمعه پاوه سپس با اشاره به اینکه پیامبر عزیز ما در طول حیات خود بعضی مسایل را پیش‌بینی‌ کرده‌اند، گفتند: پیامبر اسلام (ص) در یکی ازپیش‌بینی های خود فرموده‌اند: از دشمنان خود غافل مباشید؛ آن بزرگوار نفرموده با دشمنان بدون دلیل جنگ کنید اما به ما متذکر شده‌اند از توطئه و فتنه و فریب دشمن غافل نباشیم.

ماموستا قادری به آیه ۸۲ سورۀ مائده «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَهً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ» اشاره کردند و گفتند: در این آیه خداوند متعال خطاب به پیامبر و فرستادۀ خود می‌فرماید: قسم به علم و عظمت و قدرتم ای محمد دشمن‌ترین دشمن مسلمانان یهود است.

ایشان ادامه دادند: اگر شرح‌حال یهود را بخوانیم پی خواهیم برد که ذات بدی دارند؛ آن‌ها برای پیامبر اسلام (ص) چندین بار کمین کردند تا او را به شهادت برسانند. در غذایش سم ریختند و به انواع راه و روش ناپسند با پیامبر ما برخورد کردند. حتی برای ربودن جنازۀ مبارک پیامبر اسلام (ص) برنامه‌ریزی چندین ساله کردند.

وی یهود،  نساریٰ، کمونیست‌ها و استعمار جدید را ۴ دشمن اسلام دانستند و گفتند: کار این دشمنان بخصوص یهود ایجاد اختلاف و رواج فساد اخلاقی و عقیدتی در بین مسلمانان و ایجاد فاصله میان عبد و پروردگار است و در این خدعه و نیرنگ و توطئه‌ها همتا ندارند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه گفتند: داعش ۴ سال در سوریه جنگید و الآن هم در عراق ویمن و سوریه مشغول جنگ است و در این مدت ۴ یهودی را نکشته است، اما هزاران مسلمان بی‌گناه را به کام مرگ کشانده است. و این جای بحث است که یهودیان در فلسطین اشغالی شبانه‌روز برادران و خواهران مسلمان ما را قتل عام می کنند اما تندروان دینی نتوانسته‌اند به آن‌ها کوچک‌ترین ضربه‌ای وارد کنند.

ایشان به برنامه‌ریزی یهودیان برای دور کردن فرزندان ما از دین اشاره نمودند و گفتند: این عناصر پلید ازنظر عقیده از ایدئولوژی مارکس یهودی استفاده می‌کنند برای آنکه جوانان ما را بی‌دین و بی‌هویت نمایند. و از حیث تدمیر و تخریب اخلاق جوانان ما  از فکر نیچه استفاده می‌کنند و ازنظر اباحه جنسی از فکر فروید که معتقد به آزادی جنسی است بهره می گیرند و آن را به جهان اسلام هم گسترش داده‌اند تا فاصله‌ای میان دختر و پسر و زن و مرد ما فراموش شود؛ و نهایتاً نظریه داروین را که معتقد به تکامل تدریجی انسان است را به کار می‌گیرند. که معتقد است انسان در ابتدا به شکل میمون بوده اما درگذر زمان تکامل یافته و به‌صورت انسان امروزی درآمده است.

وی افزودند: یکی از آن یهودیان ضد اسلام و مسلمانان مرداک آمریکایی است که بیش از ۱۰۰ شبکۀ رادیو و تلویزیونی و ماهواره‌ای دارد. وقتی از او پرسیده‌اند هدفش از این کار و صرف هزینه چیست؟ در جواب گفته می‌خواهد حیا را از جامعه دور و حریم‌ها را بشکند و البته تا حدی هم موفق بوده است.

ایشان به رسالت مسلمانان در این عصر پرخطر اشاره نمودند و گفتند: بزرگان ما فرموده‌اند: دشمنی دشمنان پیامبر اسلام و اصحاب آن حضرت از عصر ما بیشتر بود اما با صداقت و با معیار کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته به میدان آمده و هم دشمنان اسلام را شناختند و هم شیوۀ مبارزه با دشمنان را یاد گرفتند. قرآن کریم برای گذر از این بحران پیامبر اسلام را به‌عنوان اسوه و الگو و نمونه برای ما معرفی می‌کند و می‌فرماید: اگر از او پیروی کنید هیچ‌گاه دچار ضرر و زیان نخواهید شد.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه یهود بیشترین دشمنی را با پیامبر اسلام داشته‌اند، خاطرنشان کردند: یهود و همفکران آنها انواع جنگ‌ها را علیه پیامبر اسلام (ص) به راه انداختند و برای خانواده‌اش فتنه درست نمودند اما پیامبر ما حضرت خاتم و یاران وی به معیار مُّحَمَّدٌ رسول‌الله وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ واقعا ایستادند و اسلام را از منزل ارقم بن ابی ارقم آشکار و به هند و سنگال و جنوب چین و سمرقند و بخارا و اندونزی و چچن و استانبول و جنوب آفریقا و اسپانیا و جنوب فرانسه رساندند.

ایشان در ادامه به مشکلات ماهواره‌ها و فضای مجازی اشاره نمودند و گفتند: اگر روزی مسلمانان به جنوب چین و فرانسه و چچن و اسپانیا و … رسیدند و اسلام را به تمام دنیای معموره آن زمان رساندند، در عوض امروزه ما در خانه‌های خود امنیت نداریم و رسانه‌ها چون ماهواره و فضاهای مجازی امنیت را از خانه‌های ما گرفته‌اند.

ماموستا قادری گفتند: در این برهۀ زمانی فضای مجازی و تحریکات دشمنان کاری کرده‌اند که همۀ ممالک اسلامی گرفتار شده‌اند و در این میان ایران اسلامی ما هم بخاطر دشمنی و حرص یهود مستثنی نیست.

خطیب جمعۀ پاوه به اهداف دشمنان از این تحریکات اشاره نمودند و گفتند: دشمنان می‌خواهند حجاب دختران، حیای پسران و احترام بین بزرگ و کوچک را از جامعۀ ما بگیرند و اگر ما هشیار نباشیم ضرر خواهیم کرد.

ماموستا قادری در ادامه گفتند: خداوند متعال در آیات ۶ سورۀ کهف و ۸ سورۀ فاطر خطاب به رسول و فرستادۀ خود می‌فرماید: ای محمد غم مخور، آنچه را که خداوند بخواهد انجام خواهد شد. پیامبر عزیز ما برای اشتباهات مردم و  دین حسرت کشیده است اگر ما هم پیرو آن حضرت هستیم باید برای دین غصه بخوریم و نسبت به آیندۀ جامعه حسرت بکشیم.

وی با قرائت ” دلم خوش بود از این ویرانی‌ها … زان که می‌دانم خرابی که از حد بگذرد آباد می‌گردد” اضافه کردند: امید است علی رغم این همه نابسامانی جامعه به سوی بیداری حرکت کند.

ایشان خطاب به روحانیون و والدین و فرهنگیان خاطرنشان کردند: همه باید چاره‌ای بیندیشیم؛ ظاهراً دولت و حکومت شانه خالی کرده اند و خودمان باید از دین دفاع کنیم؛ ۱۴۴۰ سال است ماموستایان سنگر را خالی نکرده‌اند و دارند از دین دفاع می‌کنند. ان شاء الله در آینده هم همین‌گونه خواهد بود و کوتاه نخواهیم آمد؛ اما ضرورت دارد شما هم پشتیبان آنان باشید.

ماموستا قادری به دو نمونه از اخلاص اصحاب نسبت به پیامبر اسلام (ص) اشاره نمودند و گفتند: یکی از اصحاب به نام زید پسر دثینه اسیر شد و به دست دشمنان اسلام افتاد. او را به خارج مکه بردند تا به‌جای کشته‌های بدر او را نیز بکشند. او اذن خواست و دو رکعت نماز خواند. سجده‌هایش طولانی شد و دشمنان خیال کردند او ترسیده است. ابوسفیان به او گفت آیا حاضری تو را آزاد کنیم و محمد را جای تو بگذاریم؟ آن جوانمرد گفت: حاشاوکلا. همین الآن مرا بکشید اما حاضر نیستم خاری در پای پیامبر اسلام (ص) فرو رود.

همچنین در خاتمۀ جنگ احد به مدینه خبر آوردند که پیامبر اسلام (ص) و تعداد زیادی از اصحاب در جنگ احد به شهادت رسیده‌اند. زنان مدینه به راه افتادند و به احد رفتند. نسیبه (هند) یکی از آن زنانی بود که وقتی خود را به احد رساند به او خبر دادند پدر و برادر و شوهرش شهید شده‌اند. برای هر سه آهی کشید اما برای همسرش گریه کرد و گفت: با فرزندانم چه کنم. بعدازآن گفت: رسول خدا محمد (ص) را به من نشان دهید و وقتی سیمای پیامبر اسلام (ص) را دید، بسیار خوشحال شد و گفت: همین‌که تو را دیدم همه مصائب برایم سهل و آسان شد.

خطیب جمعۀ پاوه به کم شدن اخلاص در میان مومنین این عصر اشاره کردند و افزودند: امروزه ما آن اخلاص را از دست داده‌ایم و در عمل ضعیف هستیم.

ماموستا قادری در پایان ضمن تبریک هفته دولت به تمام دولتمردان خاطرنشان کردند: در هفته دولت یاد می‌کنم از شهیدان رجایی و باهنر و به مسئولان مخلص و زحمت‌کش در دولت جناب آقای دکتر روحانی خسته نباشید و تبریک عرض می کنم و از خداوند تبارک‌وتعالی برای آن‌ها و تمام ملت ایران درخواست عزت و سربلندی دارم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.