آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / مولانا عبدالحمید:مسئولین قضایی به مشکل «منع خدمات شناسنامه‌ها» رسیدگی کنند

مولانا عبدالحمید:مسئولین قضایی به مشکل «منع خدمات شناسنامه‌ها» رسیدگی کنند

ارسال شده توسط فرحان از زاهدان

مولانا عبدالحمید

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در خطبه(۲ تیرماه ۱۳۹۶)، با اشاره به هفته قوه قضائیه، ضمن تبریک این هفته به دست‌اندرکاران قوه قضائیه در استان و کشور، خواستار «رسیدگی به مشکل منع خدمات شناسنامه‌ای» از سوی مسئولین قضایی شدند.
مولانا عبدالحمید در این مراسم که دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز حضور داشتند، ضمن عرض خیرمقدم به ایشان، خاطرنشان کردند: هفته قوه قضائیه یادآور افرادی در این قوه است که مظلومانه به شهادت رسیدند و برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی جان دادند که در رأس آنان حضرت آیت‌الله بهشتی قرار دارد.
خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان در فرازی از سخنان‌شان به موضوع «منع خدمات شناسنامه‌ها» اشاره کردند و گفتند: متاسفانه آمار شناسنامه‌هایی که در استان با «منع خدمات» مواجه شدند بسیار زیاد است. بنده افرادی را می‌شناسم که به‌صورت آبا و اجدادی در این کشور زندگی کرده‌اند، اما به‌‌خاطر برخی سوءتفاهم‌ها و گزارش‌های نادرست شناسنامه‌های آنان مُهر «منع خدمات» خورده است و با مشکلات زیادی مواجه هستند.
ایشان در ادامه افزودند: ما از افرادی که دارای شناسنامه‌ها‌ی جعلی هستند حمایت نمی‌کنیم، اما درخواست داریم مشکل کسانی که واقعا ایرانی‌الاصل هستند حل شود. اگر دادستان محترم و همکاران ایشان در دستگا‌ه‌های اجرایی موضوع منع خدمات شناسنامه‌ها را پیگیری کرده و این مشکل مردم را حل کنند، خدمت بزرگی را انجام داده و دعای خیر مردم را شامل حال خود می‌کنند.
مدیریت دارالعلوم زاهدان تاکید کردند: با توجه به اینکه در گذشته یکسری حب و بغض‌هایی در استان وجود داشته است، امیدواریم دادستان محترم عمومی و انقلاب زاهدان مسائل را از دیدگاه خودشان و پس از تحقیق و بررسی پیگیری و حل کنند.
مولانا عبدالحمید در ادامه از سخنان دادستان زاهدان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان ابراز خرسندی کردند و گفتند: واقعاً جای خوشحالی‌ست که دادستان محترم عمومی و انقلاب زاهدان و مدیریت محترم دادگستری استان سیستان‌وبلوچستان افرادی دلسوز و مردمی بوده و دارای نگاه وسیعی هستند.
خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان ادامه دادند: اینکه دادستان محترم انقلاب تاکید دارند که مسائل و مشکلات باید با حمایت‌های مردمی حل شوند قابل تقدیر است. حل برخی از مسائل که اخیرا صورت گرفته است، به سعه‌صدر و دوراندیشی عزیزان دادستانی و دادگستری برمی‌گردد؛ اینکه از ۶ نفر محکوم به قصاص، ۴ نفر از طریق وساطت‌های مردمی و گذشت اولیای دم عفو شده و آزاد شدند، یا ۱۷ نفر که منتظر اعدام هستند، از اجرای اعدام نجات پیدا می‌کنند. در موردی دیگر ۵۰ نفر که به‌خاطر ۳۰ کیلوگرم مواد مخدر محکوم به اعدام شده بودند، با تلاش‌ها و پیگیری‌های عزیزان دادستانی و مدیریت محترم دادگستری‌های استان سیستان‌وبلوچستان از اجرای حکم اعدام خلاصی یافتند؛ همه‌ی اینها بیانگر آن است که دستگاه قضایی به‌جز مواردی که از لحاظ قانونی مجبور باشد، تمایلی به اعدام افراد ندارد.
ایشان در ادامه خطاب به دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفتند: اکنون برای ما و مردم استان سیستان‌وبلوچستان ثابت شده است که نگاه شما، نگاه مذهبی نیست، بلکه نگاهی قانونی و ملی است. بنده خدمت دادستان محترم زاهدان عرض می‌کنم که این دیدگاه‌های دوراندیشانه هم در جهت وحدت و هم در زمینه امنیت جامعه جواب خواهند داد. بهترین نتیجه این دیدگاه، برقراری امنیت و آرامش در منطقه است.
مدیریت دارالعلوم زاهدان خاطرنشان ساختند: امنیت و آرامش بزرگترین استراتژی برای جمهوی اسلامی است. امروز وحدت و همگرایی مردم است که تلاش‌های دشمنان را برای از بین بردن امنیت با ناکامی مواجه کرده است.

حمایت‌های بی‌دلیل از رژیم صهیونیستی دلیل گسترش و تقویت تروریزم در جهان است

مولانا عبدالحمید در فرازی دیگر از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان به مناسبت «روز قدس» اشاره کردند. ایشان ضمن تشکر از مردم به‌‌خاطر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس، به جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل اشاره کردند و گفتند: مردم در این راهپیمایی اعتراض خودشان را به جنایت‌های رژیم اشغالگر اسرائیل نشان دادند.
ایشان ادامه دادند: رژیم نامشروع صهیونیستی چندین دهه است که یک کشور اسلامی را به اشغال خود درآورده است و به هیچ منطق، مذاکره و گفتمانی هم پایبند نیست. مسیر و بنای رژیم صهیونیستی بر افراط‌گرایی، تندروی و اشغال‌گری است.
مدیریت دارالعلوم زاهدان در ادامه خاطرنشان کردند: متاسفانه اروپا، آمریکا و سایر کشورهای حامی رژیم صهیونیستی نیز حاضر نیستند حتی صحبت و پیشنهاد در مورد فلسطین را بشنوند؛ آنها هر نوع شکایت و مصوبه علیه اسرائیل را وتو می‌کنند. کشورهای حامی رژیم اسرائیل حاضر نیستند به عدالت و گفتمان تن دهند و عاقلانه بیندیشند و عمل کنند.
ایشان حمایت از رژیم صهیونیستی را دلیل «گسترش افراط‌‌گرایی در جهان» دانستند و تصریح کردند: واقعا جای تعجب و تاسف است دنیایی که مدعی رعایت حقوق بشر بوده و ادعای توسعه و پیشرفت را دارد چگونه بدون هیچ دلیل موجهی از یک رژیم اشغالگر، متجاوز و قاتل حمایت می‌کند؟ همین حمایت‌های بی‌دلیل از رژیم صهیونیستی دلیل گسترش و تقویت تروریزم و افراط‌گرایی در منطقه است.
مولانا عبدالحمید تاکید کردند: بنده بر این گفته‌ی خودم دلیل دارم که منشأ و سرچشمه افراط‌گرایی در جهان به تداوم اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی برمی‌گردد. بنده حاضرم با کسانی که مخالف این دیدگاه هستند مناظره تلویزیونی داشته باشم. وقتی حرف مردم مظلوم فلسطین شنیده نشد و مردم این سرزمین سرکوب شدند و به زندان افتادند، عده‌ای مجبور شدند دست به حملات انتحاری و اقدامات تروریستی بزنند.
ایشان خاطرنشان کردند: ما به شدت با تروریزم و افراط‌گرایی مخالفیم، اما سخن ما این است که چرا قدرت‌های غربی و اروپایی علت اصلی تروریزم را نادیده می‌گیرند و به صدا و خواسته‌های مردم فلسطین و سایر مسلمانان کشورهای اسلامی توجه نمی‌کنند؟ قدرت‌ها باید صدای ملت‌ها را بشنوند و مشکلات را به‌صورت عادلانه و عاقلانه حل‌وفصل کنند و این بهترین راه مبارزه با تروریزم است.

مدیریت دارالعلوم زاهدان در بخش دیگری از سخنان‌شان، با اشاره به مشکلات مالی این مرکز بزرگ علمی، از عموم مردم شهرستان زاهدان خواستند در روز عید سعید فطر، هر نفر حداقل پنجاه‌هزار تومان برای کمک به دارالعلوم زاهدان اختصاص دهند.
ایشان همچنین با اعلام اینکه «نماز عید رأس ساعت ۸ صبح اقامه خواهد شد.» از مردم خواستند قبل از موعد مقرر در عیدگاه حاضر شوند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.