آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / مطالبی مهم درباره “نماز تراویح”

مطالبی مهم درباره “نماز تراویح”

ارسال شده توسط عبدالسلام از چابهار

نماز تراویح

آیا پیامبر هم نماز تراویح می خواندند یا اینکه حضرت عمر(رض) آن را گذاشتند؟
نماز تراویح سنت رسول الله صلی الله علیه و سلم است . از حضرت عایشه رضی‏ الله‏ عنها درباره نماز شب رسول الله صلی الله علیه وسلم در رمضان، سؤال شد، ایشان گفتند: رسول الله صلی الله علیه وسلم در رمضان و غیر رمضان، بیشتر از یازده رکعت، نمی خواند. ابتدا چهار رکعت می خواند و آنها را بسیار زیبا و طولانی می نمود. سپس، چهار رکعت دیگر میخواند. و آنها را نیز بهمان زیبائی رکعات اول، ادا می کرد. و در پایان، سه رکعت دیگر می‏خواند.
بنابراین ماهیت واقعی این نماز؛ همان نماز شب است که در شبهای رمضان بصورت جماعت اداء می شود. چنانکه وقتی که صحابه برای شب چهارم منتظر پیامبر صلی الله علیه وسلم بودند و از علت نیامدنش پرسیدند، ایشان فرمودند:”ترسیدم که نماز شب بر شما فرض گردد و شما از خواندن آن ناتوان شوید.”

نماز تراویح برای زن پشت سرامام چه حکمی دارد ؟
فضایل قیام اللیل برای زنان و مردان یکسان می باشد و می توانند پشت سر امام در نماز تراویح شرکت نمایند و از حفظ حجاب فراموش نشوند همانگونه که برای بیرون رفتن بایستی حجاب داشته باشند و از فضایل تراویح و بیانات علما در شبهای رمضان بهره ببرند.

آیا میتوان نماز تراویح را تنها خواند؟
مستحب است که نماز تراویح در مساجد و بصورت جماعت برگزار گردد.هرچند اگر بصورت تنها در منزل و در مسجد نیز خوانده شود،مشروع و جایز است

منبع:وااسلاماه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*