آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار جهان اسلام / مسابقات سالانه قرآنی قدس برگزار می‌شود

مسابقات سالانه قرآنی قدس برگزار می‌شود

کمیته ارشاد عمومی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و جمعیت خیریه اقرا در غزه امروز شنبه از راه‌اندازی سومین دوره مسابقات قرآنی سالانه قدس با هدف حفظ قرآن کریم و سنت نبوی و به شیوه جدید برای زنان و مردان خبر داد.

به گزارش سنی دیلی به نقل از فلسطین الیوم، کمیته ارشاد و انجمن اقرا در بیانیه‌ای اعلام کرد: مسابقات قرآنی قدس از ابتدای ماه ربیع‌الثانی سال ۱۴۴۳ هجری قمری تا اول ربیع‌الاول سال ۱۴۴۴ هجری قمری برای ادارات و شعب مختلف آن‌ها برگزار خواهد شد که مهم‌ترین بخش‌های آن به شرح زیر است:

بخش اول: قرآن کریم، تجوید و تفسیر آن

اول: حفظ کل قرآن کریم با ​​دقت کامل و همراه با تفسیر معانی کلمات آن.

دوم: حفظ بیست جزء با دقت کامل و همراه با تفسیر معانی کلمات آن

سوم: حفظ ۱۰ جزء دقیق با دقت کامل و همراه با تفسیر معانی کلمات آن

شرایط برگزاری این بخش از مسابقات قرآن کریم عبارتند از اینکه (۱) سن شرکت‌کننده نباید از ۲۵ سال بیشتر باشد. (۲) شرکت‌کننده نباید در مسابقات قرآنی قبلی قدس یا سایر مسابقات محلی برنده شده باشد.(۳) اولویت با دانش‌آموزان دختر و پسر مراکز انجمن خیریه اقرا است. (۴) ضرورت دارد که حفظ قرآن دقیق و با تسلط بر تفسیر معانی کلمات باشد. (۵) شرکت‌کننده باید مراحل اول را با نمره ۹۰ درصد یا بیشتر پشت سر بگذارد.

بخش دوم: سنت پیامبر (حدیث شریف)

اول: حفظ کتاب کامل نشانه‌های سنت نبوی (۳ جلد).

دوم: حفظ دو جلد از کتاب آیات سنت نبوی.

سوم: حفظ یک جلد از کتاب آیات سنت نبوی.

شرایط مسابقه سنت نبوی (حدیث قدسی) عبارتند از اینکه (۱) سن شرکت‌کننده نباید بیش از ۳۰ سال باشد. (۲) کافی است شرکت‌کننده فقط راوی اول را حفظ کند، در حالی که متن تمام احادیث حفظ کند. (۳) اولویت با مبلغین و مدافعان انجمن خیریه اقرا خواهد بود. (۴) شرکت‌کننده ترجیحاً دانشجوی علوم شرعی باشد. (۵) شرکت‌کننده باید مراحل اول را با نمره ۹۰ درصد یا بیشتر پشت سر بگذارد.

در این بیانیه آمده است که مسابقات نهایی مقدماتی این مسابقات در ابتدای ماه ربیع‌الاول ۱۴۴۴ هجری قمری برگزار و نتایج بلافاصله پس از آن اعلام خواهد شد و جوایز نقدی و نقدی ارزنده‌ای به برندگان آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

کمیته ارشاد و انجمن اقرا اشاره کرده‌اند که در هر شاخه از مسابقات، ۱۰مقام اول برای مردان و ۱۰ مقام برای زنان انتخاب خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.