آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / ماموستا قادری: امروز مسلمانان ترجیح می‌دهند با کافر دست دوستی بدهند اما با برادر مسلمان دیروز خود مصافحه نکنند

ماموستا قادری: امروز مسلمانان ترجیح می‌دهند با کافر دست دوستی بدهند اما با برادر مسلمان دیروز خود مصافحه نکنند

ارسال شده توسط جلال از پاوه

ماموستا ملاقادر قادری

ماموستا ملاقادر قادری

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۰۳ شهریورماه ۹۶) که با حضور انبوه و باشکوه مردم مؤمن پاوه، در مسجد جامع اقامه شد، در مقدمه سخنان خود به حدیثی از پیامبر اسلام اشاره کردند و گفتند: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) می‌فرمایند: « مَنْ أَصْبَحَ و لَا یَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِم » هر مسلمانی که شب را به صبح برساند و به درد و مشکلات و گرفتاری مسلمانان توجه نداشته باشد، باید نسبت به مسلمانی خود تجدیدنظر کند.

ایشان در ادامه گفتند: از روز ولادت اسلام این آیین پاک آسمانی همواره مورد هجمه دشمنان اسلام بوده است. اگر صفحات تاریخ را مرور کنیم درمی‌یابیم بعدازآنکه پیامبر اسلام (ص) به مدینه هجرت فرمودند مرتب دشمنان این دین علیه مسلمانان توطئه کرده و دشمنی خود را نشان داده‌اند. جنگ‌های بدر و احد و احزاب نمونه‌ای از این توطئه‌ها و دشمنی‌ها هستند

وی افزودند: در هیچ برهه‌ای مسلمانان آغازگر جنگ و توطئه نبوده‌اند و همواره تنها یک پیام داشته‌اند؛ پیام دین خدا به خلق خدا.

خطیب جمعه پاوه سپس اختلاف و تفرقه بین مسلمانان را بزرگ‌ترین عامل محنت مسلمانان معرفی کردند و گفتند: زمانی دشمنان متوجه شدند مسلمانان دچار مشکلات داخلی هستند، جنگ‌های صلیبی را بر مسلمانان تحمیل کردند و بعدازآن نیز جنگ تتار و مغول علیه مسلمانان شروع شد و هنوز آثار این جنگ‌ها تمام نشده بود که جنگ‌های اول و دوم جهانی را به راه انداختند و اکنون نیز ۶۰ سال است که امریکا و صهیونیست در فلسطین مسلمانان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

وی افزودند: امروز نیز شاهدیم که آمریکا و دیگر کشورهای استعماری دارند مردم بی‌گناه عراق، سوریه، لیبی و یمن را به خاک و خون می‌کشند و شاهدیم که مردان و زنان مسلمان درحالی‌که فرزندانشان را به دوش خود گرفته‌اند، از خانه و کاشانه خود آواره و هجرت می‌کنند در حالیکه پیام خستگی و مظلومیت و ناراحتی در چهره آنان مشخص است

ماموستا قادری با اشاره به اینکه امروزه مسلمانان دست به دامان کفر شده‌اند، خاطرنشان کردند: امروز مسلمانان ترجیح می‌دهند با کافر دست دوستی بدهند اما با برادر مسلمان دیروز خود مصافحه نکنند؛ همان‌هایی که امروز داعش و تکفیری هستند، چند سال پیش در کنار ما بودند ولی آنان امروز کاری کرده‌اند که مسلمانان ترجیح می‌دهند با امریکا و روسیه و انگلیس باشند اما هیچ‌گاه حاضر نیستند داعش را همراهی کنند

ایشان در ادامه به حدیثی از پیامبر در این رابطه اشاره کردند و گفتند: پیامبر اسلام می‌فرمایند: در آینده ممکن است دشمنان چون انسان‌های گرسنه به شما حمله کنند. یکی از میان جمعیت پرسید یا رسول‌الله آیا این امر به دلیل قلت و کمی ماست؟ حضرت فرمودند خیر شما در آن زمان ازنظر تعداد زیاد هستید اما چون کف روی آب می‌مانید و این امر باعث می‌شود دشمن از شما ترس واهمه‌ای نداشته باشد و به شما تعرض کند و در درون شما هم وهم حاکم خواهد شد. باز پرسیدند وهن چیست؟ حضرت فرمود وهن حب دنیا و فراموشی مرگ است.

وی علائم وهن را برشمردند و گفتند: از علائم وهن این است که غیرت دینی در افراد افت می‌کند و شوکت و قدرت از بین می‌رود. وحدت در بین مسلمانان نمی‌ماند و اراضی خود را تسلیم دشمن می‌کنند.

ماموستا قادری با اشاره به اینکه چرا مسلمانان دچار وهن شده‌اند، خاطرنشان کردند: از مهم‌ترین دلایل آن این است که ایمان در میان مسلمانان ضعیف شده است. حب دنیا زیاد و دروغ و غیبت و تهمت و رباخواری و ربا دهی در میان مسلمانان گسترش‌یافته و مهم‌تر از همه از یاد مرگ غافل شده‌ایم؛ و اختلاف و نزاع نیز در میان مسلمانان بزرگ‌ترین ضربه را به پیکره اسلام وارد آورده است.

ایشان به کنگره عظیم حج و اجتماع میلیون‌ها مسلمانان اشاره کردند و گفتند: هیچ دین و آیین و مکتبی نمی‌تواند این‌همه انسان را که امروز در مکه جمع شده اند، این‌گونه جمع نماید درحالی‌که نه از کسی دعوت‌نامه داشته‌ و نه کسی آن‌ها را به‌زور به اینجا کشانده است و بالاتر از این ها، ثروت خود را هزینه این سفر کرده‌اند تا به سرزمین وحی رهسپار شوند.

امام جمعه پاوه در خطبه دوم خود به ایام دهه اول ذی‌الحجه اشاره کردند و گفتند: خداوند متعال بعضی روزها و مکان‌ها و افراد و زمان‌ها را بر سایر زمان‌ها و مکان‌ها و انسان‌ها برتری داده است مثلاً مسجد بر سایر مکان‌ها برتری دارد و روز جمعه و رمضان بر سایر ایام و پیامبران و اولیای خداوند و علمای دین نیز بر سایرین برتری دارند.

وی سپس در اهمیت دهه اول ذی‌الحجه به حدیثی از حضرت رسول (ص) اشاره کردند و گفتند: پیامبر اسلام (ص) فرموده‌اند: هیچ روزهایی به‌اندازه ۱۰ روز اول ماه ذی‌الحجه در نزد خداوند متعال مهم نیستند به شرطی که عمل صالح انجام دهیم و صدقه بدهیم و روزه‌بگیریم. اصحاب گفتند: حتی از جهاد بالاتر است؟ حضرت فرمودند: بله

ماموستا قادری در ادامه با بیان اینکه پنجشنبه آینده – نهم شهریور ماه – عرفه و روز جمعه عید قربان است، عنوان کردند: اصحاب روزی از پیامبر اسلام (ص) در خصوص روزه عرفه قربان سؤال کردند و آن حضرت فرمودند: روزه عرفه خیلی مهم است و گرفتن آن گناهان بین انسان و پروردگار را از سال گذشته و حتی تا سال آینده پاک می‌کند. انشاء الله ما هم بتوانیم روز عرفه روزه‌بگیریم تا شامل عفو پروردگار شده و خداوند متعال آبرو عزت و امنیت ما را بیشتر نماید.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود ضمن تبریک هفته دولت به‌تمامی کارکنان دولت در شهرستان پاوه، خاطرنشان کردند: دولت مانند پدر ملت است. وظیفه این است یک روز برای دولت دعا ‌کنیم و یک روز آن را نقد نماییم و این یک امر طبیعی است زیرا مردم اولاد دولت و دولت سرپرست ملت است و ملت حق دارد از دولت به جهت اصلاح وضع نقد کند.

خطیب جمعه پاوه افزودند: هرساله از دوم تا هشتم شهریور به نام هفته دولت نام‌گذاری شده است تا از شهدای دولت خصوصاً شهیدان رجایی و باهنر تجلیل کنیم و دولتمردان نیز گزارشی از عملکرد یک‌ساله خود را به مردم ارائه دهند.

ایشان ضمن تبریک مجدد به مناسبت آغاز به کار دولت دوازدهم و دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا عنوان کردند: انتخابات و تنفیذ و تحلیف و تشکیل دولت جناب آقای دکتر روحانی به اتمام رسید ما به ایشان و مجموعه دولت تبریک عرض می‌کنیم و همچنین آغاز به کار شوراهای اسلامی شهر و روستا را نیز تبریک و خسته نباشید عرض می‌کنیم خدمت تمامی کارکنان دولت و شورای تأمین و شورای اداری و جناب آقای ایده پور به نمایندگی از تمامی کارکنان دولت در شهرستان پاوه که در سال گذشته آنچه در توان داشتند در جهت خدمت به مردم انجام دادند.

ماموستا قادری در پایان گفتند: دولت دوازدهم دو راه بیشتر ندارد یا بگوید بعد از ۴ سال دیگر ما نیستیم و میدان رقابت را از دست می‌دهیم و برای مردم نیاز نیست کاری انجام دهیم و یا صادقانه و مخلصانه آستین‌ها را بالا زده و در راستای خدمت به مردم و اعتلای دین و پاسداری از انقلاب و در جهت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان به میدان بیایند. ما امیدواریم دولت محترم راه دوم را انتخاب کند که به نفع دین و دنیای آن‌هاست. درهرحال ما در شهرستان خودمان تا می‌توانیم با پشتیبانی خداوند به مردم خدمت کنیم. بدون تردید خداوند ما را یاری خواهد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.