آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / علم سرمایۀ حقیقی زندگی

علم سرمایۀ حقیقی زندگی

برخی از انسان‌های هوشیار، برای کسب روزی حلال تلاش می‌کنند و به نوعی ثروت‌اندوزی می‌کنند، اما کسب مال و مقام را سرمایۀ حقیقی قلمداد نمی‌کنند و آن را هدف نهایی خویش قرار نمی‌دهند، بلکه علم و دانش را مشعل‌فروزان زندگی و هدف والای آن می‌دانند.

در حالی که در جهانِ امروزی بعضی از انسان‌ها ثروت‌اندوزی و کسب مقام و جایگاه دنیوی را سرمایۀ حقیقی تصور می‌کنند و برای کسب آن، به هر دری می‌زنند و شب و روز نگاه نمی‌کنند، چه‌بسا در این مسیر حرمت‌شکنی می‌کنند و پا روی گردۀ دیگران می‌گذارند.

خیلی‌ها با زر‌اندوی و کسب‌مقام به آرامش نرسیده‌اند که هیچ، بلکه به اضطراب‌شان بیشتر افزوده شده است.

بندگان نیک و هوشیارِ خدای مهربان، با طلب و ادبِ کامل به فراگیری علم و دانش می‌پردازند. دانش‌پژوهان راستین، کسب دانش را والاترین مقام و بزرگ‌ترین افتخار می‌دانند در مسیر فراگیری علم و دانش تمامی ناملایمات و سختی‌ها را به جان می‌خرند و با عمل به علم‌ و آموخته‌های سودمند از مقام علم تجلیل می‌کنند.

دانشوران حقیقی با پایبندی به دستورات آفریدگارِ خود و نفع‌رسانی به دیگران ایفای وظیفه می‌کنند و همان دانشی را مفید می‌دانند که به‌وسیلهٔ آن به شناخت واقعی خود و خالق‌شان دست یابند.

این دسته از انسان‌ها علم و دانش مفید را کار‌آمد‌ترین وسیلۀ نجات و حقیقی‌ترین سرمایۀ زندگی می‌دانند و هیچ‌گاه دانش خود را به بهای ناچیز دنیا به معرض فروش نمی‌گذارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.