آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ایران / شیخ محمد فاروقی: خشونتها در جهان اسلام مطابق با فرهنگ پیامبر (ص) نیست

شیخ محمد فاروقی: خشونتها در جهان اسلام مطابق با فرهنگ پیامبر (ص) نیست

ارسال شده توسط امین از هرمزگان

شیخ محمد فاروقی

شیخ محمد فاروقی

شیخ محمد فاروقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: خداوند متعال حضرت محمد (ص) را در تاریک‌ترین ادوار تاریخ مبعوث کرد.

امام جمعه اهل سنت گناوه گفت: یکی از روش‌هایی که پیامبر اکرم (ص) توانست با آن در دعوت خود موفق باشد، اخلاق نیکو بود؛ اخلاق پیامبر (ص) برجسته‌ترین سلاحی بود که توانست این مردم را برای رهبری جهان تقویت کرده و بسازد.

شیخ محمد فاروقی بیان داشت: از دیگر ویژگی‌های برجسته پیامبر (ص) اصرار بر هدایت و احساس مسئولیتی که پیامبر (ص) در مقابل انسان ها می‌کرد، بود و همه سجایای اخلاقی ایشان را باید به عنوان الگو و سرمشق زندگی خودمان قرار دهیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز بخش مهمی از جهان اسلام و خاورمیانه از این اخلاق نیکو پیامبر (ص) در زمینه محبت کردن به انسان‌ها فاصله گرفته است و مدعی احیای سنت پیامبر اکرم (ص) بوده که این کذب است.

شیخ محمد فاروقی تصریح کرد: این همه خشونت‌هایی که با نام اسلام و مسلمان سنتی و سلفی بودن یعنی برگشت به سنت پیغمبر، در سرزمین‌های اسلامی صورت می‌گیرد، هیچ‌گونه مطابقتی با اخلاق نیکو و فرهنگ پیامبر (ص) ندارد.

ارتباطات مسلمانان باید بسیار قوی‌تر شود

وی با اشاره به بحث وحدت امت اسلامی افزود: فکر می‌کنم برای رسیدن به وحدت واقعی در تمام کشورها در بین امت اسلامی باید کار بیشتری انجام شود و بیشتر باید سرمایه گذاری شده و بیشتر از خودگذشتگی داشته باشیم و در کشور ما نیز همین گونه است.

شیخ محمد فاروقی در ادامه متذکر شد: دولتمردان، روحانیون، علما، بزرگان، دلسوختگان و مردم عادی باید بیشتر در این راستا تلاش و هزینه کنند.

وی با بیان اینکه باید ارتباطات ما مسلمانان بسیار قوی‌تر و بیشتر بوده و برای رسیدن به این وحدت راه‌های زیادی است، تاکید کرد: اختلاف سلیقه در امت رحمت است و این گفته پیامبر اکرم (ص) است.

شیخ محمد فاروقی با اشاره به اختلاف سلایق در میان امت اسلامی ابراز داشت: اگر این اختلاف سلیقه در میان امت اسلامی، فقها، علما و مفسرین نباشد، امت دچار مشکلات و روزمرگی می‌شود و این اختلاف‌ها هم طبیعی است که وجود دارد.

امام جمعه اهل سنت گناوه در پایان گفت: باید براساس عقلانیت و منافع ما از این اختلاف‌ها برای پیشرفت، آرامش، آسایش و امنیت در کشور خود و در مرحله بعد کشورهای بهره‌برداری کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.