آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / رشد اسلام‌گرایی علیرغم اسلام‌هراسی در اروپا

رشد اسلام‌گرایی علیرغم اسلام‌هراسی در اروپا

ارسال شده توسط یاسر از بندر ترکمن
اسلام‌گرایی

سکولاریسم مسیحی در اروپا به حاشیه رانده شد زیرا فراغ دینی به لحاظ علمی ناممکن است. از آن پس ادیان دیگر به ویژه اسلام رفته رفته این فراغ دینی را در اروپا پر کردند. این در حالی است که احزاب راستگرا و سازمان‌های نژادپرستانه همواره نسبت به “اسلامی شدن اروپا” هشدار می‌دهند.

پس از حوادث ١١ سپتامبر ٢٠٠١ میزان پذیرش اسلام افزایش یافته و شمار کسانی که سالانه در آمریکا وارد دین اسلام می‌شوند به بیش از ٢٠ هزار نفر و در اروپا به ٢٣ هزار نفر می‌رسد.

در سال ٢٠١١ شمار مسلمانان در انگلستان به ٢میلیون و ٧٠٠هزار نفر رسید و پیش‌بینی می‌شود این آمار در سال ٢٠٢١ به چهار میلیون نفر برسد و در سال ٢٠٣١ از مرز ٨ ملیون نفر بگذرد و چه بسا پس از سی سال به ١۵ میلیون نفر بالغ شود.

هم‌چنین پیش‌بینی می‌شود که پس از سی سال دیگر صدای ناقوس‌ کلیساها در لندن شنیده نشود. شمار افراد بی‌دین در انگلستان از هفت میلیون نفر در سال ٢٠٠١ به ١۴ میلیون نفر در سال ٢٠١١ یعنی به دو برابر افزایش یافته است و اکنون ۴٨درصد از ساکنان لندن را تشکیل می‌دهند. انتظار می‌رود شمار بی‌دینان در سال ٢٠۴١ به ٧٧ میلیون نفر برسد.

به خاطر فروپاشی خانواده، کمبود زاد و ولد، خودخواهی، حاکم بودن فرهنگ شهوت و لذت مادی در سال ٢٠٠۶ نام محمد بر نام جروج پیشی گرفت و در سال ٢٠٠٩ قبل از نام ژاک و هاری در مرتبه‌ی اول قرار گرفت. در سال ٢٠٠٩ از مجموع ٧٠۶ هزار و ٢۴٨ کودک متولد شده از انگلستان و منطقه‌ی خودگردان ولز ٧۵۴٩ مورد نام محمد ثبت شده است در حالی که شمار مسلمانان در چهار سال [از ٢٠٠۴ تا ٢٠٠٨] به نیم میلیون نفر افزایش یافت و در همین مدت دو میلیون نفر از شمار مسیحیان کاسته شد. بیشترین تعداد مسلمانان مربوط به خردسالان بود در حالی که از مسیحیان یا کسانی که مسیحی به شمار می‌رفتند بیشترین تعداد افراد بالای ٧٠ سال را شامل می‌شد.

به خاطر فروپاشی خانواده و هم‌جنس‌گرایی در میان سفیدپوستان شمار آنان از ٢٨درصد در سال ١٩١۵ به ١٨درصد در سال ٢٠١۵ کاهش یافت و در فرانسه بر اساس آمار رسمی شمار مسلمانان از شش میلیون و بر اساس آمار انجمن‌های اسلامی به هشت میلیون نفر رسید و در این کشور بیش از ١٠٨٠ مسجد ساخته شد و سالانه بیش از ٣۶٠٠ فرانسوی به اسلام روی می‌آورند.

در روسیه‌ی سفید تعداد مساجد در زمان فروپاشی کمونیسم در سال ١٩٩١ تنها ٩٨ مسجد بود و این آمار در سال ٢٠٠٨ به ٧٢٠٠ مسجد رسید و شمار مسلمانان به ٢٣ میلیون نفر یعنی یک پنجم جمعیت رسد و پیش‌بینی می‌شود مسلمانان در سال ٢٠۵٠ اکثریت جمعیت روسیه را تشکیل دهند.

در بلژیک ٢۵درصد از مردم و ۵٠درصد از زاد و ولد را مسلمان تشکیل می‌دهند و پس از ٢٠ سال مسلمانان اکثریت سکنه‌ی بروکسل پایتخت اتحادیه‌ی اروپا را تشکیل خواهند داد. از سال ٢٠٠١ نام محمد رایج‌ترین نام در میان نوزادان بروکسل بوده است.

هم‌اکنون در سراسر اروپا شمار مسلمانان به ۵٢ میلیون نفر می‌رسد و این تعداد در طی ٢٠ سال آینده به ١٠۴ میلیون نفر خواهد رسید.

اینها آماری است که در نتیجه‌ی سیطره‌ی سکولاریسم دینی بر اروپا شاهد آن هستیم؛ جام زهرآلودی که اروپاییان نوشیدند و می‌خواهند ما مسلمانان هم از آن بنوشیم تا به سرنوشت آنان دچار شویم.

نویسنده: دکتر محمد عماره
ترجمه: واحد ترجمەی پایگاە اطلاع‌رسانی اصلاح

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.