آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ایران / دبیرکل جماعت: خِرد جمعی خشونت‌پرهیزی و اعتدال از اصول موفّقیّت جماعت‌‌اند

دبیرکل جماعت: خِرد جمعی خشونت‌پرهیزی و اعتدال از اصول موفّقیّت جماعت‌‌اند

ارسال شده توسط رویال از تهران

جماعت دعوت و اصلاح

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، دوشنبه ٢۵ دی‌ماه جاری در دوّمین دیدار خود با اعضا و هواداران جماعت استان فارس در شهرستان خُنج، به بیان آخرین وضعیت جماعت در زمینه‌های‌ گوناگون پرداخت و آن را موفّق ارزیابی کرد.

به گزارش سنی دیلی به نقل از اصلاح وب، استاد پیرانی در ابتدای این دیدار با اشاره به آیاتی از سوره «الرّحمن» خاطرنشان ساخت: «محوریّت‌ هستی، رحمانیّت‌ خداوند است. انسانیّت‌ ما با هدایت قرآن تکمیل می‌شود. خداوند انسان را در جایگاه مسؤولیت قرار می‌دهد؛ بلکه او را در مرکز هستی قرار می‌دهد و دنیا بدون انسان معنی ندارد.»

وی افزود: «حرکت‌های اسلامی و جماعت دعوت و اصلاح به عنوان یکی از آن‌ها، وظایف‌شان ارتباط بیشتر با خداوند و جامعه است؛ در این صورت است که به‌درستی ایفای نقش کنند.»

وی در ادامه به بیان تاریخچه و دستاوردهای جماعت پرداخت و گفت: «مساجد و مدارس دینی‌ای که توسط جماعت ساخته شده است، همه‌ی استان‌های محروم را در بر می‌گیرد.»

دبیرکل جماعت اظهار داشت: «ما جوانان را فدای خشونت نکرده‌ایم؛ ما راه اعتدال را رفته‌ایم. ریا نکرده‌ایم، دروغ نگفته‌ایم. مبادی اصول و عزّت‌ خودمان را حفظ کرده‌ایم و خدماتی را در حد توانمان انجام داده‌ایم.»

وی در ادامه اعلام کرد: «جماعت توانسته در مناطق مختلف اهل‌سنّت‌نشین‌ حضور پیدا کند و خدماتی ارائه دهد. همچنین جماعت توانسته است در خارج از کشور، در مؤسّسه‌ اتّحادیّه‌ جهانی علمای مسلمان و همچنین در اتّحادیّه‌ها و ان.جی.اوهای دنیای اسلام حضور داشته باشد.»

استاد پیرانی در ادامه بر اهمّیّت‌ کار گروهی و خرد جمعی تأکید‌ کرد و موفّقیّت‌ جماعت را در این اصل مهم دانست.

گفتنی است دبیرکل جماعت با‌ هدف دیدار و گفت‌وگو با اعضا و هواداران جماعت در استان فارس، در رأس هیأتی متشکّل از اعضای بلندپایه‌ی این تشکّل مدنی، به این استان سفر کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.