آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار ویژه / حاج ماموستا ملا قادر قادری: هدف دشمنان در فضاهای مجازی بی هویت کردن جوانان مسلمان است

حاج ماموستا ملا قادر قادری: هدف دشمنان در فضاهای مجازی بی هویت کردن جوانان مسلمان است

ارسال شده توسط جلال از پاوه

ماموستا

به گزارش سنی دیلی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۱۷ دی‌ماه ۹۵) که با حضور مردم نمازگزار در مسجد جامع پاوه برگزار شد، در مقدمه سخنان خود به پیش‌بینی آینده مسلمانان از زبان قرآن کریم پرداختند و با اشاره به آیات ۳۲ سوره مبارکه توبه و ۲۱۷ سوره مبارکه بقره عنوان کردند: خدای بزرگ در آیه ۳۲ سوره توبه «یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» می‌فرماید: دشمنان از شما دست‌بردار نیستند. آن‌ها ضد نور بوده و چشمانشان نور دین و اسلام را نمی‌بینند و دارند می‌کوشند آن نور را خاموش ‌کنند اما خدای بزرگ اجازه نخواهد داد آن نور خاموش شود، می‌طلبد شماها اهل توحید دین خدا را نصرت دهید.

ایشان در ادامه با اشاره به بخشی از آیه ۲۱۷ سوره مبارکه بقره «وَلَا یَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُمْ حَتَّى یَرُدُّوکُمْ عَنْ دِینِکُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا» افزودند: در این آیه هم خداوند بزرگ به مکر و حیله دشمنان برای حمله به دین اشاره می‌کند و می‌فرماید: این دشمنان دست‌بردار نیستند، چشمانشان شمارا نمی‌بیند و گوش‌هایشان حرف شمارا نمی‌شنود و دوست ندارند شمارا درصحنه‌های مختلف مشاهده کنند تا زمانی که شما به کفر بازگشت نمایید و از آنان اطاعت کنید.

? امروز دنیای اسلام گرفتار استعمار جدید است

ماموستا قادری در ادامه به دو نوع استعمار قدیم و جدید اشاره کردند و گفتند: در استعمار قدیم که در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ بسیار معمول بود، حکومت‌های قوی بر حکومت‌های ضعیف چیره می‌شدند و بر اراضی و معادن و انسان‌ها تسلط می‌یافتند، اما آنچه امروز مسلمانان را در این عصر تهدید می‌کند، استعمار فکری و هجمه و جنگ فرهنگی است که به استعمار جدید معروف است.

وی افزودند: ماهواره و فضاهای مجازی چون فیس‌بوک و تلگرام و … که امروزه توسط کشورهای غربی و شرقی با اهداف خاص برای سرگرمی من و شما درست شده و مفت و مجانی در اختیار ما قرارگرفته‌اند، رفته‌رفته دارند هویت اسلامی ما را دچار خدشه می‌کنند.

? هدف دشمنان در فضاهای مجازی بی هویت کردن جوانان مسلمان است

ایشان سپس به ذکر آماری از کاربران ایرانی در فضای مجازی اشاره کردند و گفتند: در طول شبانه‌روز حدود ۲۰ میلیون کاربر ایرانی وارد فضاهای مجازی مفت و مجانی دشمنان می‌شوند. با یک حساب سرانگشتی اگر در شبانه‌روز هر نفر ایرانی بابت فیس‌بوک و تلگرام و غیره هزینه‌ای به شرکت‌های آنان پرداخت می‌کرد پول‌های زیادی به جیب آنان می‌رفت اما هدف آنان بی‌هویت کردن جوان مسلمان است نه پول.

امام‌جمعه پاوه به استعمار جدید دشمن و اهداف و مأموریت‌های دشمن در ایجاد فضاهای مجازی و ماهواره اشاره کردند و گفتند: ترور شخصیت‌های مؤثر جامعه، ترویج برنامه ضد دین، مبارزه با فرهنگ و آداب دینی و ملی و محلی، تزریق فرهنگ و آداب غربی، تضعیف و شکستن حریم خانواده، ایجاد تفرقه در میان مسلمانان و حاکم کردن افراد ضعیف در جامعه؛ هفت هدف دشمن و مأموریت استعمار جدید در کشورهای اسلامی است

? قرآن هادی برای بهترین و ثابت ترین راه است

ایشان بخش دوم خطبه‌ها را با یک حدیث از پیامبر بزرگوار اسلام شروع کردند و گفتند: وقتی‌که یاران آن حضرت از وی سؤال کردند که بعد از رحلت شما که ارتباط آسمان و زمین قطع می‌گردد ما باید چکار کنیم؟ آن حضرت فرمودند: قرآن یکی از مصدرهایی است که اگر شما به آن تمسک جویید و به آن گوش دهید و آن را بخوانید و در حد توان و استطاعت خود به قرآن عمل کنید در زندگی مشکلی نخواهید داشت.

ماموستا قادری در ادامه به آیه ۹ سوره مبارکه اسراء «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَیُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا کَبِیرًا» و تعریف خداوند متعال از قرآن اشاره کردند و گفتند: خداوند می‌فرماید: این قرآن شمارا به بهترین و صاف‌ترین و مستقیم‌ترین و ثابت‌ترین راه هدایت می‌کند و برای مؤمنانی که کارهای شایسته انجام می‌دهند پاداشی بزرگ در نظر گرفته است.

امام‌جمعه پاوه سپس به بیان حدیثی از پیامبر اسلام (ص) در خصوص عظمت قرآن پرداختند و گفتند: آن حضرت می‌فرمایند: قرآن همچون سفره‌ای است که در زمین پهن‌شده است که یک سر آن به دست پروردگار متعال و سر دیگر آن به دست مسلمانان است لذا باید تا می‌توانید از این سفره استفاده کنید و از آن بهره گیرید.

وی در ادامه به سرگذشت حضرات نوح (ع) و لوط (ع) و فرعون که درآیات ۱۰ و ۱۱ سوره تحریم از آنان نام برده شده است اشاره کردند و گفتند: نوح یکی از پیامبران اولوالعزم و لوط هم یکی از پیامبرانی است که در قرآن نامش ذکر شده است که زنانشان به آن‌ها ایمان نداشتند و ازنظر عقیده ناصالح بودند و تبلیغات و ارشادات و فکر حضرات نوح و لوط در آنان اثر نکرد و به شوهرانشان ازنظر عقیده خیانت کردند؛ اما آسیه زن فرعون که وجود حضرت موسی (ع) در منزل فرعون و آغوش آسیه، سبب برکت خانه‌اش شده بود، ایمان آورد و همیشه دعا می‌کرد و می‌گفت: خداوندا از آن بهشتی که وعده داده‌ای به من هم سهمی عطا فرما و از فرعون و عملش مرا نجات ده

? کتابت و رونویسی قرآن کریم توسط بانوی پاوه ای در این مقطع زمانی کار بسیار ارزشمند بود

ایشان در ادامه گفتند: در کلاس هفتگی سه‌شنبه‌شب گذشته مسجد قباء خواهری محترم به نام شرمین مرادی اهل هجیج و مقیم پاوه، مهمان کلاس ما بود. این خانم که سه کلاس بیشتر سواد ندارد، خداوند او را هدایت کرده و در مدت ۱۴ ماه با دستخط خود قرآن را رونویسی کرده است. ایشان این قرآن را به مسجد قباء اهدا کرد که درواقع دارای ارزش بسیاری بود و آن شب جوانان مسجد هم قدم‌های خوبی برداشتند و او را خیلی خوب فکراً و مادیاً تشویق کردند.

ماموستا قادری اضافه کردند: یکی از معلمین اهل نوسود که در پاوه زندگی می‌کند برایم نوشته بود: مادر من برای حج عمره ثبت‌نام کرده بود اما چندی پیش فوت کرده است و بنده ۸۰۰ هزار تومان را که سهمیه ثبت‌نام ایشان است تقدیم خانم شرمین مرادی می‌نمایم تا هر وقت که شرایط حج مهیا شد به‌جای مادرم به حج مشرف شوند. بنده هم در این مکان که محل مردان صالح است و در این لحظهکه لحظه مهمی در تاریخ دین ماست، می‌گویم: خداوندا این مادر عزیز را به رحمت خود شاد فرما و این معلم صالح را هم عاقبت‌به‌خیر فرما و این‌چنین زنان و مردان صالح و باایمان را از منطقه ما مگیر. آمین یا رب‌العالمین

وی ذات عمل خانم مرادی را بسیار ارزشی توصیف کردند و گفتند: در این مقطع که دنیا بر ضد قرآن صحبت می‌کند و کفر جهانی علیه قرآن و صاحبان و پیروان قرآن دارد توطئه می‌کند، این حرکت بسیار مهم و جای شکر و تقدیر است و بنده این توفیق را به این خواهر محترم و به مردم پاوه و مردم روستای هجیج تبریک می‌گویم.

? ۱۷ دی یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی در ۸۱ سال پیش است

ایشان در قسمت سوم خطبه‌ها به ۱۷ دی در تقویم جمهوری اسلامی اشاره کردند و گفتند: این روز یادآور حرکت نامیمون کشف حجاب رضاخانی است که در ۸۱ سال پیش اتفاق افتاد

امام‌جمعه پاوه افزودند: در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۱۳ امان‌الله خان در افغانستان و آتاتورک در ترکیه و رضاخان در ایران که هر سه نوکر غرب و ضد دین بودند بر مردم حکومت می‌کردند.

ماموستا قادری سپس به سفر رضاخان به ترکیه در سال ۱۳۱۳ اشاره کردند و گفتند: رضاخان بعد از بازگشت از این سفر وزرای خود را فراخواند و گفت: اصلاً روسری و چادر دشمن ترقی و پیشرفت است و درست حکم یک دمل را دارد که باید آرام‌آرام آن را جراحی کرده و از بین ببریم و در ۱۷ دی ۱۳۱۴ خانواده‌اش طی مراسمی خاص در تهران کشف حجاب کردند و گفتند: از این تاریخ حجاب در ایران ممنوع بوده و باید زنان روسری را بردارند و مردان کلاه پهلوی به سر کنند.

خطیب جمعه پاوه در پایان گفتند: هرچند روحانیون ایران جواب رضاخان را در مسجد گوهرشاد دادند و مردم زیادی در این راه شهید شدند اما استبداد رضاخانی بیش از ۶ سال دوام نیاورد و در سال ۱۳۲۰ به جزیره موریس تبعید شد و بعدازآن زنان دوباره با عزت و سربلندی در ادارات و بازار حاضر شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.