آخرین اخبار

کانال تلگرام

telegram2
خانه / اخبار جهان اسلام / ادامه حذف نمادهای اسلامی از مساجد چین در بحبوحه شیوع کرونا

ادامه حذف نمادهای اسلامی از مساجد چین در بحبوحه شیوع کرونا

ارسال شده توسط احمد از خراسان؛

به گزارش سنی دیلی؛ به نقل از بیتر وینتر، استان مرکزی هنان با جمعیت زیادی از قوم مسلمان هوئی، همواره هدف اسلام‌ستیزی حزب حاکم چین بوده است. تلاش برای بخشیدن ظاهر چینی به مساجد این استان، حتی در دوران شیوع کرونا نیز متوقف نشده است.
به گفته یک امام جماعت اهل شهر شانگکوی، به دنبال دستورات دولت مرکزی مبنی بر چینی‌سازی بیش از هزار مسجد در سطح این استان، در ماه آوریل، معماری پنج مسجد در منطقه مینکوان هدف تخریب و اصلاح قرار گرفت. مساجد در دهکده ژائیژوانگ از توابع بودانگ و دهکده ژانگژوانگ از توابع هوجی از جمله مکان‌هایی بودند که هدف تخریب قرار گرفتند.
این امام جماعت افزود: مقامات تهدید کردند که هر کس به سیاست‌های دولت اعتراض یا با آنها مخالفت کند، دستگیر خواهد شد.
یکی از مسلمانان این منطقه می‌گوید: بهتر است هزینه تخریب مساجد و نمادهای دینی، صرف ساخت جاده یا کمک به سالمندانی شود که خانواده‌ای ندارند که از آنها حمایت کند.
مسجد ونودیان در منطقه جیان آن در شهر زوچانگ با چهار صد سال قدمت در سال ۱۹۹۸ با پولی که از مسلمانان این منطقه جمع شد، بازسازی شد. در ماه آوریل اداره امور دینی کارگرانی را استخدام کرد تا گنبد و نماد ماه و ستاره را از فراز این مسجد حذف و نمادهای معماری چینی را جایگزین کنند.
همچنین در منطقه خودمختار نینگزیا هوئی، پدیده تخریب نمادهای اسلامی در ماه آوریل ادامه داشته است. کارمند یکی از مساجد این منطقه می‌گوید: کار تخریب مساجد با خشونت و سریع انجام می‌شود و هر کس که سعی کند مانع از این کار شود، دستگیر می‌شود.
بر اساس قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۷ از سوی دولت چین با عنوان «چینی‌سازی اسلام» تصویب شد، نمادهای اسلامی از مساجد حذف و فرهنگ اسلامی از کل کشور زدوده خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.